Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Малобірківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04392994) був реорганізований і увійшов до складу Гримайлівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Малі Бірки
Гусятинський район, Тернопільська область

Історія села Малі Бірки Гусятинського району Тернопільської області

Назва села Малі Бірки походить від борів і лісів, що простяглись від самого села на схід до річки Збруч. Село розташоване по обох берегах річки Гнилої, що випливає біля Скалата Підволочиського району Тернопільської області, а вливається до Збруча біля Гусятина. Найближче село, яке входить до сільської ради і лежить на півночі за рікою, має назву Новосілка. Села відомі з 1564 року.В 1948 році село Новосілка було приєднане до села Малі Бірки і по адміністративному поділу вважалось одне село.В 1990 році відновлено село Новосілка як адміністративна одиниця і його історична назва.

Центр сільської ради знаходиться в селі Малі Бірки. Відстань до районного центру складає 27 кілометрів,а до найближчої залізничної станції - 12 км. Рельєф села горбистий з чорноземними грунтами і прекрасними лісами заповідника «Медобори»,які тягнуться до Кам*янець-Подільського. Клімат села помірний з яскраво вираженими чотирма порами року. Середня температура липня – +34 градуси за Цельсієм, січня- мінус 11 градусів.

Кількість дворів у с.Малі Бірки - 112, у с.Новосілка - 97. Кількість жителів відповідно 367 та 247 чоловік - українці. В 1960 році до 15 – річчя перемоги над фашистськими загарбниками в селі Малі Бірки зведено пам*ячник загиблим воїнам – односельчанам у вигляді стіни, де виписано прізвище кожного загиблого односельчана.

В 1989 році відновлено церкву Собору Пресвятої Богородиці с.Малі Бірки.

В 1990 році побудовано нову Малобірківську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів,розраховану на 102 місця площею 1350 кв.м з широкими коридорами і просторими класами.

В 1993 році в селі висипана могила січовим стрільцям та воїнам УПА.

В 1994 році побудовано капличку біля цілющого джерела.В 2004 році в селі було запалено природній газ.

В селі Малі Бірки є дитячий садок, ФАП.

В селі Новосілка теж є ФАП.

На території сільської ради діє сільськогосподарське приватне підприємство «Оберіг» (директор Газдюк П.В.), яке взяло в оренду паї жителів і вирощує різну сільськогосподарську продукцію, застосовуючи самі передові технології в рослинництві, використовує елітне насіння і являється передовим господарством в районі по врожайності і зернових, і цукрового буряка.

Жителі сіл Малі Бірки та Новосілка з оптимізмом дивляться в майбутнє, активно включаються в розбудову нашої держави, вони не стоять осторонь різних політичних процесів.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua